Interesuję się założeniem klimatyzacji do mieszkania, które zaraz kupuję.
Będę miał salon połączony z kuchnią. Z salonu jest wyjście na balkon, na którym można zamontować agregat klimy. Chcę w tym pomieszczeniu zamontować klimatyzację. Salon z kuchnią mają ok 30 m2. Całe mieszkanie ma trochę ponad 80m2.
Z tego co kojarzę, to właśnie w salonie jest wentylacja mechaniczna z możliwością ręcznego włączenia/wyłączenia.
A duża jest różnica w cenie klimatyzacji tylko do chłodzenia w stosunku do tych, które chłodzą i grzeją?
I w sumie po co mi grzanie jak mam ogrzewanie miejskie.
Ale ok może jak jest zimno zanim rozpocznie się sezon grzewczy. Wtedy ma to sens. Tylko czy jest warte dołożenia? Bo obstawiam, że opcja z grzaniem dodatkowo kosztuje, zgadza się?

Tylko aby nie było drogie w zakupie i montażu i później w obsłudze/serwisowaniu. Bo to jest dla mnie istotne czy w ogóle się za ten temat zabiorę. W mieszkaniu mozesz wykorzystac dwa rodzaje klimatyzacji, przenosna oraz klasyczna. Zarówno jedna jak i druga ma wady i zalety. Główna jest cena i techniczne mozliwosci instalacji
Z jakim kosztem muszę się liczyć i gdzie najlepiej zamówić i komu zlecić.Chcę aby mi ktoś powiedział za ile mogę kupić sensowny zestaw. I jak najtaniej. Nie zależy mi na marce i nie wiem nawet na czym jeszcze. Po prostu ma chłodzić w upalne dni. Zdaję sobie sprawę, że są modele super i po prostu przeciętne. A nawet i bardzo słabe. Ale ja po prostu chcę aby mi ktoś doradził wybranie sensownego zestawu i powiedział ile mnie to może kosztować w przybliżeniu. I może polecił kogoś, kto może mi to zamontować i ustawić.Samej firmy nie znam, bo tak jak wcześniej wspominałem – nie kupowałem rekuperatora bezpośrednio od nich. Ale o samym sprzęcie; nie zajmuje dużo miejsca, to kwestia dobrego rozprowadzenia rur, u mnie to wszystko stoi na poddaszu, gdzie nikt nie zagląda, więc nikomu nie wadzi, ani nie wpływa na estetykę. Z reku jestem zadowolony, jak najbardziej, sprawdza się bardzo ładnie. A odczuwalna jest zmiana powietrza i to ogromnie.
Jestem w tym temacie laikiem i dostosujcie proszę do mojej wiedzy poziom wypowiedz