Praktyczne zastosowanie pomiarów termowizyjnych
Pomiary termowizyjne są jedną z najbardziej popularnych metod diagnostycznych używanych przez przeszkolony i doświadczony personel. Pomiary te są bezinwazyjne oraz dostarczają niezbędnych informacji dotyczących możliwych zagrożeń awarią. Wynikiem stosowania termowizji jest obraz termowizyjny rozkładu temperatury na mierzonych obiektach, tzn że widoczne są elementy przegrzewające się, uszkodzone lub niedostatecznie izolowane. Najczęściej sezon pomiarów zaczyna się w październiku, a kończy się w kwietniu. Najbardziej wiarygodne wyniki są po zrobieniu badań przed schodem słońca lub około dwie godziny po jego zachodzie, natomiast trwają od 10 do 60 minut. Utrudnieniami pomiarów mogą być opady lub silny porywisty wiatr oraz mgła.
Zastosowanie pomiarów w różnych dziedzinach.
W elektronice pomiary termowizyjne znalazły zastosowanie w badaniach elementów i systemów fotowoltaicznych, rozkładach temperatur urządzeń elektronicznych, do wykrycia uszkodzonych elementów oraz do projektów wydajnych układów chłodzenia.
W budownictwie pomiary stosuje się do badań izolacji i ocieplania elewacji i przewodów, nieszczelności drzwi i okien, rozkładach temperatur przy projekcie klimatyzacji i ogrzewania oraz do badań zawilgocenia/struktur ścian i stropów (zobacz na www.metspos.com.pl ).
W energetyce pomiary stosowane są do wykrywania uszkodzenia elementów i linii elektrycznych, wadliwych połączeń oraz przeciążenia obwodów i silników.
W motoryzacji pomiary wykorzystuje się do badania rozkładu temperatury komory silnika oraz wydajności układu chłodzenia, badań działania ogrzewania oraz uszkodzeń materiałowych elementów konstrukcji.
Pomiary termowizyjne znalazły również zastosowanie w weterynarii oraz medycynie jako szybka diagnostyka stanów zapalnych i podwyższonej temperatury, niekiedy związanej ze stanami chorobowymi lub nowotworowymi skóry. S
Niewłaściwe użycie kamery termowizyjnej wiąże się z poważnymi konsekwencjami, ponieważ błędnie odczytany wynik może spowodować nieprawidłową identyfikacje usterki. Dlatego warto sprawdzić czy firma którą zatrudniamy jest profesjonalna.
Pomiary termowizyjne mają zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, także w budownictwie oraz elektronice. Prowadząc własną działalność, warto wybrać odpowiedni kompresor śrubowy do firmy, który usprawni pracę i podniesie jakość wykonywanych usług. Z czasem na pewno przełoży się to na wzrost zadowolenia klientów. Warto przeczytać więcej na ten temat na stronie www.kompresory.org/Jaki-kompresor-srubowy-do-firmy-Poradnik-przed-zakupem-blog-pol-1591729281.html
Najnowsze komentarze