Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 22, 2018 in Inne zagadnienia |

5 najlepszych atrakcji Malezji, dzięki którym zechcesz tu wrócić

5 najlepszych atrakcji Malezji, dzięki którym zechcesz tu wrócić

Położona w Południowo-Wschodniej Azji Malezja, to kraj, który ok rocznie przyciąga setki turystów, chcących zobaczyć najnowsze cuda techniki, piękne, piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje.
Na 329 847 km 2 można się zetknąć z różnymi kulturami, przekonaniami, kuchnią i wierzeniami, co sprawia, że miejsce to zachwyca i uzależnia. Co warto zobaczyć w Malezji? Gdzie się wybrać, aby bliżej poznać ten wspaniały kraj?

Malezja co zobaczyć?

  1. Tak samo jak w każydym innym kraju, również w Malezji zobaczyć możemy różnego rodzaju atrakcje turystyczne. Jedna otwarte są stale, inne sezonowo. Niektóre nawiązują do historii zaś drugie mają za zadanie umilić czas. Które zatem wybrać będą na wycieczce?
    Oto lista 5 ciekawych miejsc w Malezji, które powinien zobaczyć każdy.
    Perdana Botanical Gardens to ogromny ogród, w którym z bliska przyjrzeć można się hibiskusom, storczykom czy drzewom i krzewom, rosnącym w Azji. Prócz spaceru pomiędzy pięknymi roślinami, zwiedzić tu można Planetarium. Ogród jest duży i doskonale nadaje się na rodziną wycieczkę
  2. Chinatown jest dzielnicą, którą trzeba zobaczyć. Prócz wyśmienitego, lokalnego jedzenia, znajdują się tu liczne bazarki oraz sklepy, w tym z pamiątkami. Ponadto w Chinatown zwiedzić można wyjątkową światynię Sri Mahamariamman. Miejsce jest barwne i stale tętni życiem, dlatego doskonale przybliży zwyczaje i kulturę jego mieszkańców.
  3. Leżące na terenie Parku Narodowego Bako Orangutan Center, to wyjątkowe miejsce, któe zachwyci każdego miłośnika przyrody. Prócz porastającej wszędzie zieleni, miejsce te zamieszkują orangutany, Można więc z bliska zaobserwować ich nawyki oraz zachowania. To jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych.
  4. W Kuala Lumpur znajduje się słynna wieża widokowa Menara. Jej całkowita wysokość wynosi 421 m. Z jej tarasów widokowych rozpościera się niebanalny widok na stolicę Malezji.
  5. Kolejnym miejscem, idealnym na rodzinne spędzanie czasu jest Gambang Water Park. TO ogromny park rozrywki, z wieloma atrakcjami dla osób w różnym wieku. Liczne tory przeszkód oraz zjeżdżalnie dostarczą wspaniałej frajdy każdemu.

To już wszystkie propozycji atrakcji turystycznych, idealnych na pierwsze zwiedzanie Malezji.