Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2019 in Wnętrze |

Wykańczasz mieszkanie? Cenisz sobie szybkość i oryginalność?

Remont domu to niezwykle trudne zadanie, tym bardziej jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem. Zostało już niewiele, jednak nie chcesz by Twoje wnętrze było sztampowe i zwyczajne? Zobacz co możesz zrobić, by przy niewielkim budżecie Twoje mieszkanie nabrało nadzwyczajnego charakteru.

 

Aranżacje z użyciem listwy przysufitowej.

 

Listwy przysufitowe to niedrogie, a dosyć efektowne rozwiązanie. Pozwalają, by nasze wnętrze nabrało odrobiny luksusu i prestiżu. Taki rodzaj ozdobnej sztukaterii może pojawiać się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również w nowoczesnych. Powszechnie panuje opinia, że jest to trudne zadanie do samodzielnego montażu. Jednak z powodzeniem możesz wykonać to samemu.

 

Jaką sztukaterię wybrać?

 

Sztukateria do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla bogatych, luksusowych wnętrz, a wcześniej dla arystokracji. Niegdyś wykonywana była z kamienia, następnie z gipsu, później z drewna. Obecnie większość sztukaterii wykonywana jest ze styropianu lun poliuretanu. Dzięki temu eleganckie, oryginalne ozdoby stały się dostępne praktycznie dla każdego. W zależności od wnętrza jakie mamy musimy zastanowić się jaki rodzaj sztukaterii pasuje do naszego pomieszczenia. Na rynku mamy mnóstwo lekkich, styropianowych ozdób takich jak gzymsy, kasetony, listwy i panele dekoracyjne. Listwy przysufitowe i przypodłogowe, z pewnością dodadzą odrobiny luksusu do wyglądu wnętrza.

 

Kolorowa sztukateria – czy to ma sens?

 

Marzysz o wprowadzeniu dodatkowego koloru do swojego wnętrza. A może do tej pory dominowała w nim jedynie biel i czerń. Nie bój się. Kolorowa sztukateria to idealne rozwiązanie. Należy pamiętać o kilku zasadach. Unikaj zbyt krzykliwych i jaskrawych barw, gdyż one ulegają znudzeniu dosyć szybko. Najlepiej sprawdzają się kolory rozbielone, czy pastelowe. Są one miłe dla oka, ale również nie będą gryzły się z obecnymi już meblami czy dekoracjami.

 

Jak montować ozdobną sztukaterię?

 

Klejenie rozet, gzymsów czy kasetonów nie jest trudne. Pierwszy krok to prawidłowe dokonanie pomiarów. Następnie należy dokładnie wyznaczyć położenie naszych dekoracji. Przy klejeniu listew pamiętajmy, aby zaczynać od narożników. Należy przed przyklejeniem dokładnie oczyścić ścianę oraz same elementy, które będziemy przyklejać. Nadmiar kleju bez problemu usuniemy za pomocą wilgotnej gąbki z odrobiną zwykłego płynu do naczyń. Do klejenia wystarczy uniwersalny klej montażowy.