Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Jak sprzedawać nieruchomości?

Każdy z nas kiedyś stał przed wyzwaniem sprzedaży nieruchomości, niezależnie od tego czy było to biuro, magazyn, mieszkanie czy dom. Jak robić to skutecznie, aby sprzedać w krótkim czasie oraz za zadowalającą nas cenę? Czy wystarczy sama atrakcyjna nieruchomość, by to osiągnąć? Czy warto inwestować w specjalistów, który zajmą się sprzedażą? W którym momencie zaczyna być istotna rola pośrednika?

 

Odpowiednie zdjęcie oraz atrakcyjny opis

 

Pierwsze wrażenie znamy zarówno z filmów, jak i życia codziennego. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że ma ono niebagatelne znaczenie również przy sprzedaży mieszkania. Odpowiednie zdjęcie jest gwarancją, że potencjalny nabywca wstępnie zainteresuje się naszym ogłoszeniem. Ogłoszenie powinny być ściśle dostosowane pod naszego klienta, dlatego zastanówmy się nad jego treścią. Przekaz powinien być dostosowany do kupca i uwzględniać fakt, czy sprzedajemy mieszkanie, dom. W ogłoszeniu uwzględnijmy cechy unikalne dla tego mieszkania np. blisko metra, siłownia za rogiem, galeria handlowa oddalona o 3 minuty. Są to informacje, które ułatwiają klientowi wyobrażenie sobie mieszania w nowym nowym miejscu.

 

Właściwa cena nieruchomości.

 

Zbyt niska lub zbyt wysoka cena powodują brak zainteresowania nasza ofertą. Ludzie boją się zarówno tych wygórowanych jak i tych niskich. Obie z nich to powody do zazwyczaj, bezpodstawnych podejrzeń. Cena musi być obiektywna i obejmować również cechy okolicy, lokalizacji i uwzględniać stan techniczny budynku. Warto przed wystawieniem mieszkania zorientować się, jakie ceny są podobnych nieruchomości w okolicy.

 

Mieszkanie niegotowe do sprzedaży.

 

Nic tak nie odstrasza jak brak profesjonalizmu. Wspominaliśmy już wcześniej o pierwszym wrażeniu i podkreślamy, że jest ono niezwykle ważne. Czyste okna, umyta podłoga, pachnąca łazienka to czynniki wpływające korzystnie na nasz dom. Czasami takie niewielkie, na pozór nic nie znaczące szczegóły decydują o ostatecznym wyborze oferty. Na rynku istnieje wielu specjalistów, którzy zajmują się właśnie przygotowaniem mieszkania do sprzedaży czy wynajmu. Ich wynagrodzenie jest ściśle określoną stawką lub liczone jest jako prowizja od wartości mieszkania. Możemy oczywiście skorzystać z profesjonalnych usług, jednak kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy możemy podjąć się tego zadania samodzielnie. W Internecie zajdziemy mnóstwo porad z tym jak za niską cenę i małym wysiłkiem pracy, wydobyć z mieszkania jak najwięcej pozytywnych cech.