Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 4, 2019 in Wnętrze |

Garderoba niczym z Hollywood? Ile jest w stanie zmieścić garderoba?

Marzysz, o przestronnej garderobie, widzianej w filmach? Chcesz mieć miejsce na długie sukienki, zimowe płaszcze, eleganckie szpilki? Niestety nie posiadasz dodatkowego pokoju, by przeznaczyć go jedynie na garderobę? Nie martw się! Na rynku istnieje wiele prostych rozwiązań, które pozwolą Ci na urządzenie fantastycznej szafy mogącej pomieścić wszystkie ubrania.

 

Aranżacje – szafy, szafeczki, półki, półeczki.

 

Podstawą każdej garderoby jest pojemna szafa. Musimy pamiętać, że meble powinny być solidne i dokładnie oszlifowane, by nie zaciągały delikatnych tkanin. Najbardziej potrzebne są drążki, na których wieszamy ubrania. Są one bardziej użyteczne od półek. Dzięki wieszaniu ubrań, możemy do minimum ograniczyć pogniecione ubrania. Przy planowaniu drążków weźmy pod uwagę nie tylko ubrania codziennie takie jak koszule, bluzki i t-shirty. Pomyślmy również o długich sukienkach i płaszczach. Na nie potrzebujemy dodatkowego drążka umieszczonego nieco wyżej, aby ubrania się nie gniotły. Szuflady to kolejny niezbędnik perfekcyjnej garderoby. W szufladach najczęściej chowamy bieliznę np. staniki i skarpetki. Możemy zastosować specjalne przegródki ułatwiające przechowywanie oraz segregacje. Przegródki umożliwiają segregacje bielizny kolorami, bądź przeznaczeniem.

 

Najważniejsze to są małe kroki.

 

Zanim włożysz swoją ulubioną sukienkę do szafy upewnij się, że jest czysta i świeża. Nawet małe zabrudzenia pozostające na materiale sukienki dłużej mogą na trwałe zniszczyć materiał z jakiego jest wykonana. Postaraj się w miarę możliwości wieszać każdą suknię na osobny wieszak, a te droższe lub wykonane z delikatnych materiałów dodatkowo wkładać w pokrowiec. Jeżeli kończy się miejsce na drążku nie upychaj na siłę ubrań! Starannie poskładaj nadmiar ubrań, wybierz te, których materiał gniecie się najmniej i przechowuj na wznak w pokrowcu, w specjalnym pojemniku pod łóżkiem.

 

Wieszak kluczem do sukcesu.

 

Wieszak, wieszakowi nierówny. Istnieją wieszaki plastikowe, drewniane lub pokryte materiałem. Wieszaki materiałowe lub pokryte delikatnym puszkiem zapobiegają zsuwaniu, zmniejszają ryzyko odkształcenia i nie zaciągają tkanin. Zainwestuj w porządne wieszaki, które dadzą gwarancję użytkowania ich przez wiele lat. Pamiętaj, że tam również dociera kurz, dlatego nie zapominaj o czyszczeniu i konserwacji, zarówno garderoby jak i wieszaków. Nie musisz tego robić regularnie, wystarczy pamiętać o tym dwa razy do roku, przy przygotowywaniu naszej szafy na zmianę pory roku.