Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 6, 2021 in Wnętrze |

Oświetlenie ogrodu – Pomysły na efektowne i funkcjonalne rozwiązania

Oświetlenie ogrodu – Pomysły na efektowne i funkcjonalne rozwiązania

Oświetlenie ogrodu – jak stworzyć niezapomniany klimat wokół domu

Piękne i efektowne oświetlenie ogrodu to jedna z kluczowych kwestii, której nie można przemilczeć, gdy chodzi o aranżację wokół domu. Jego zadaniem jest nie tylko estetyczne podkreślenie urody otoczenia, ale również poprawa bezpieczeństwa, co w tym przypadku jest szczególnie ważne. Sprawdź, jakie pomysły na oświetlenie ogrodu warto wziąć pod uwagę.

 1. Oczywistość czy oryginalność?

Umieszczenie na wjeździe do posesji klasycznej lampy oświetlającej alejkę to klasyczne rozwiązanie, na które decydują się wielu gospodarzy. Czy jednak rzeczywiście chcecie, aby wasz ogród był po prostu kolejnym, przeciętnym skrawkiem ziemi? Postaw na odrobinę oryginalności i wybierz lampy ze zjawiskowym wzornictwem.

 1. Rośliny a światło
  Nie ma chyba nic piękniejszego niż podświetlenie drzew, krzewów i kwiatów nocnym światłem. Wykonalne jest dzięki dedykowanym aranżacjom oświetleniowym, które można stosować także na roślinach w donicach lub konstrukcjach z drutu. Podświetlane rośliny prezentują się niezwykle efektownie, a samo oświetlenie pozwala stworzyć magiczną atmosferę wokół miejsca, gdzie się znajdują.

 2. Wszechstronność zastosowań
  Oświetlanie ogrodu to uniwersalne rozwiązanie, dlatego można je stosować na wiele różnych sposobów, np. na schodach prowadzących do domu, wokół basenu, ławek ogrodowych, pergol itp. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nie tylko oświetlenie, ale także stworzenie przyjemnego klimatu.

 3. Funkcjonalność i oszczędność
  Oprócz roli estetycznej, oświetlenie ogrodu może mieć też praktyczne zastosowanie. Warto zdecydować się na energooszczędne żarówki LED lub panele fotowoltaiczne, które pozwolą zaoszczędzić na rachunkach za prąd i jednocześnie nie obciążą środowiska.

 4. Właściwe rzeczy na właściwym miejscu
  Na koniec, ważna jest też lokalizacja lamp. Należy pamiętać, aby nie oświetlać sąsiadów albo ulicy. Właściwie rozmieszczona, nastrojowa i skuteczna oświetlenie ogrodu to kluczowy element w aranżacji przestrzeni. Warto poświęcić czas i wydać pieniądze na świetnie zaprojektowane instalacje, które pochłoną trochę energii, ale przyniosą maksymalne efekty!