Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2021 in Wnętrze |

Idealne miejsce do życia

Idealne miejsce do życia

Zwykle gdy mówimy o rynku mieszkaniowym skupiamy się na mieszkaniach w blokach i wolnostojących domach jednorodzinnych. Ta druga opcja jest wybierana coraz częściej a osoby, które przeprowadzają się do własnego domu po czasie stwierdzają, że nie wyobrażają już sobie innego życia. W jaki sposób stać się właścicielem domu jednorodzinnego?

Zalety własnego domu

Wiele osób marzy o domu z ogrodem jednak nie każdy może sobie pozwolić na realizację takiego marzenia. Własny dom to nie tylko spore koszty ale także wiele obowiązków związanych z pracami porządkowymi. Często także pracujemy w centrum miasta więc codzienne dojazdy z przedmieść lub wsi pod miastem byłyby nieco męczące. To jednak coraz częściej zmienia się na lepsze bowiem przedmieścia i obrzeża miast zyskują coraz lepszą komunikację z dzielnicami centralnymi. Budowane są nowe drogi, na miejsce dociera również komunikacja miejska. Zalety własnego domu można wymieniać w nieskończoność a zwolennicy domów jednorodzinnych podkreślają często, że dopiero wówczas mieszkają “u siebie” i cieszą się pełną wolnością ponieważ mogą żyć tak jak chcą i nie muszą dostosowywać się do sąsiadów. Dom jednorodzinny jest świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących zdalnie, ceniących sobie ciszę i spokój. Mają wówczas gwarancję, że nikt nie będzie im przeszkadzał czy hałasował. Mieszkanie we własnym domu warto także polecić rodzinom z dziećmi – dla dzieci ogród to świetna, niekończąca się wręcz zabawa i mnóstwo pomysłów na aktywność na świeżym powietrzu. Można wówczas zainstalować basen, trampolinę lub zaaranżować mini-boisko do gry w piłkę nożną. Dzieci będą miały swój kącik do zabawy. Dom to również wielka przestrzeń, którą możemy zaaranżować tak jak tylko chcemy. Jeżeli marzy nam się biblioteka z kominkiem – jest to do zrealizowania. Jeśli chcemy zaaranżować własny gabinet do pracy, garderobę lub pokoje gościnne – również możemy je zaplanować. Ograniczają nas wówczas wyłącznie fundusze i własna wyobraźnia. W mieszkaniu nie jesteśmy w stanie tak zaplanować pomieszczeń aby spełniały w pełni nasze oczekiwania – mieszkanie kupujemy z wydzielonymi pomieszczeniami i musimy się dostosować.

Jak stać się posiadaczem domu

Decydując się na kupno domu, możemy wybierać spośród kilku możliwości. Jedną z nich jest kupno domu z ogrodem na rynku wtórnym od innego właściciela. Ofert sprzedaży takich nieruchomości jest bardzo wiele, w różnych dzielnicach miast oraz poza nimi. W takim przypadku jednak często musimy przeprowadzić gruntowny remont tak aby kupiona nieruchomość nadawała się do użytku.
Innym rozwiązaniem jest zakup domu na rynku pierwotnym od dewelopera – coraz więcej deweloperów oddaje do użytku tego typu domy. Są to często całe osiedla zaprojektowane tak aby żyło się tam wygodnie. Często w okolicy znajdziemy sklepy, szkoły czy przychodnie lekarskie a także przystanki autobusowe jednak żyje się tam dużo spokojniej niż w mieście. Taką nieruchomość możemy kupić już wykończoną i gotową do zamieszkania. Często na taki budynek udzielana jest wieloletnia gwarancja.
Jeszcze innym, równie popularnym rozwiązaniem jest kupno działki budowlanej i wybudowanie na niej wymarzonego domu. Jest to również dobre rozwiązanie jeśli dostaliśmy ją na przykład w spadku. Możemy kupić gotowy projekt budowlany lub zlecić jego wykonanie pracowni architektonicznej. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze cztery kąty będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliśmy.