Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 12, 2019 in Wnętrze |

Artystyczny dom

Artystyczny dom

Style dekoratorskie domów, są bardzo różnorodne. Każdy ma prawo urządzić sobie dom, jak mu się tylko podoba. W domu mamy się czuć dobrze i przyjemne, powinno nam być także w nim wygodnie, komfortowo a to zapewnią nam funkcjonalne wnętrza. Ale przede wszystkim wnętrza powinny nam się podobać, tylko dzięki temu będziemy się w nich czuć dobrze. Wśród wielu przeróżnych stylów w urządzaniu wnętrz, jedną z ciekawszych propozycji jest styl artystyczny inaczej styl Art Deco.

Na czym polega styl Art Deco?

Styl artystyczny to niezwykły styl dekoratorski. Jest on bardzo charakterystyczny. Jak sama nazwa na to wskazuje, styl ten jest stworzony dla ludzi, którzy mają duszę artystyczną i kochają dzieła sztuki. Domy urządzone w tym stylu, powinny więc zawierać wiele różnorodnych dzieł sztuki. Oczywiście złotą zasadą przy urządzaniu takiego domu, jest trzymanie się jednego stylu w sztuce. Jeśli we wnętrzach znajdzie się zbyt wiele dzieł sztuki, w ogóle ze sobą niezwiązanych, wtedy powstanie wielki chaos i zamieszanie.

Sztuka jest bardzo różnorodna, przedstawia różne okresy w dziejach. Wiele ludzi fascynuje się sztuką nowoczesną. W takim wypadku ich domy to prawdziwe dzieła sztuki. Nowoczesne malarstwo czy rzeźba, są niezwykłe. Obrazy są pełne awangardy, fascynujące i przykuwające uwagę, zaś rzeźby mają niespotykane kształty i pokazują ciekawy punk spojrzenia na świat. Styl art deco, bardzo pasuje do nowoczesnych domów, gdzie panuje duży funkcjonalizm, minimalizm i prostota formy a jednocześnie takie domy mają zapierające dech w piersiach wnętrza, które nigdy się nie nudzą.

Sztuka starożytna we wnętrzach

Można zauważyć, że tylu ilu jest zwolenników sztuki nowoczesnej, tylu też jest miłośników sztuki starożytnej w wnętrzach mieszkalnych. Domy gdzie można znaleźć ciekawe rzeźby i płaskorzeźby, nawiązujące do starożytnego Egiptu czy Rzymu, popiersia na ścianach, metalowe zbroje, starożytne ryciny na, to wszystko idealnie oddaje charakter sztuki starożytnej. Zwykle ludzie decydują się na urządzanie wnętrz w stylu starożytnego Egiptu albo w stylu starożytnego Rzymu. Ale nie brakuje też miłośników sztuki Inków, sztuki bizantyjskiej, sztuki mezopotańskiej itp.

Można śmiało stwierdzić, że wnętrza urządzone w stylu art deco, są wnętrzami niepowtarzalnymi i wyjątkowymi. Są utrzymane w jasnej kolorystyce, przeważa w nich kamień, marmur, gres, cegła a także gips. To z pewnością wnętrza, w których dobrze się będą czuli miłośnicy historii i dawnych czasów.