Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 13, 2019 in Wnętrze |

Jak za pomocą kilku rozwiązań uczynić nasz dom użytecznym oraz nowoczesnym?

Jak za pomocą kilku rozwiązań uczynić nasz dom użytecznym oraz nowoczesnym?

Wielu z nas zastanawia się jak z naszego domu uczynić w pełni użyteczną powierzchnię mieszkalną. Czasami przy projektowaniu wnętrz zapomnieliśmy o wystarczającej liczbie szaf, powiększyła się nam rodzina przez co mamy mniejszą przestrzeń i brakuje nam jej w codziennym życiu. Z pomocą przychodzi nic innego jak…skrzynka drewniana!

 

Skrzynka drewniana, jak ją wykorzystać?

 

Wyposażenie domu w drewniane skrzynki jest niezwykle innowacyjnym, ale również bardzo prostym pomysłem aranżacyjnym. Moda na wykorzystanie skrzynek po owocach i warzywach powróciła na stałe do naszych mieszkań. Nie wiesz co z nimi zrobić? Za grosze, z odrobiną wysiłku możesz wyczarować naprawdę oryginalne meble i ozdoby. Wykonanie regałów, półek, szafek czy gazetowników, wpisze się niemal w każde wnętrze, niezależnie czy jest to wystrój nowoczesny, klasyczny, loftowy czy romantyczny.

 

Jak przygotować skrzynkę?

 

Masz już pomysł na wykorzystanie skrzynki? Zacznij od przeszlifowania desek, najpierw grubo-, a następnie drobnoziarnistym papierem ściernym. Do tego celu możesz użyć zarówno szlifierki, ale doskonale poradzisz sobie wykonując to zadanie ręcznie. Po zakończeniu szlifowania starannie oczyścić deski z pyłu oraz reszty zabrudzeń. Kiedy drewno będzie czyste nałóż farbę, bejcę czy lakier. Nie posiadasz jeszcze swojej skrzynki? Idź na lokalny ryneczek lub targ. Bez problemu sprzedawcy podzielą się z Tobą swoimi skrzynkami, mają ich pod dostatkiem.

 

Gazetownik lub skrzynia skarbów.

 

Walające się gazety po całym salonie to zmora każdej pani domu. Tony zabawek na półkach i podłodze spędzają sen z powiek, prawie każdej mamie. Skrzynka drewniana to najprostsze wybawienie. Wybierz odpowiedni kolor, pasujący do salonu lub pokoju dziecka. Możesz znaleźć literki w sklepie papierniczym i z ich pomocą stworzyć na skrzyni imię dziecka lub inspirujący cytat do salonu. Puść wodze wyobraźni!

 

Szafka nocna lub stoliczek na kawę.

 

Obok kanapy czy łóżka zawsze znajdzie się miejsce na mebel, który umożliwi nam wygodne odstawienie filiżanki kawy, kieliszka wina czy ulubionej książki. Potrzebujesz jedynie dwóch skrzynek ustawionych do góry nogami jedna na drugiej. Połącz je za pomocą kleju lub skręć, aby stolik był stabilny. Demontując jeden ze szczebli, w dłuższym boku skrzynki znajdującej się u góry, zyskać możesz praktyczną półkę na gazetę lub pudełko chusteczek.