Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 21, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Chcesz wynająć mieszkanie? Oto kilka porad jak powinno być wyposażone.

Chcesz wynająć mieszkanie? Oto kilka porad jak powinno być wyposażone.

Posiadasz mieszkanie, które chcesz wynająć. Dziwią Cię niskie kwoty proponowane przez potencjalnych klientów? Obok atrakcyjnej lokalizacji mieszkania, wysokiego standardu wykończenia, ważne jest jego wyposażenie. Wynajmujący coraz częściej dużą wagę przywiązują, właśnie do tego apektu. Przy okazji urządzania mieszkania pamiętajmy, aby było ono takie, byśmy sami chcieli w nim zamieszkać.

 

Kto jest naszym klientem?

 

Zastanówmy się kto jest naszym klientem i pod niego zróbmy wyposażenie mieszkania. Jeżeli ofertę kierujemy pod studentów, należy pamiętać o miejscu na naukę oraz na książki. Dysponujemy kilkoma pokojami, a obok jest szkoła? Nie zapomnijmy o pokoju dla dzieci. Zacznijmy od przyjrzenia się konkurencyjnych mieszkań. Być może znajdziemy lukę na rynku i to niej dopasujemy nasze mieszkanie.

 

Meble do mieszkania na wynajem.

 

Najważniejsze jest – łóżko. To bez niego nie możemy w pełni korzystać z nowego mieszkania. Brak lodówki może zastąpić nam zamówiona pizza, ale łóżka nie zastąpi nic. Łóżko powinno być duże, solidne oraz wygodne. Pamiętajmy, żeby kupować takie meble, z których sami bylibyśmy zadowoleni. W małym mieszkaniu, czy kawalerce sprawdzi się rozkładany narożnik. W dzień może służyć jako kanapa w pokoju dziennym, zaś w nocy salon zamienić się może w nastrojową sypialnie. Łóżko najlepiej kupić nowe i porządne. Jest ono intensywnie użytkowane, dlatego nie warto kupować używanego lub słabej jakości, gdyż szybko okaże się, że trzeba je wymienić na nowy mebel.

 

Sprzęty elektryczne i elektroniczne.

 

Niemniej ważne są podstawowe sprzęty RTV i AGD, które ułatwiają nam codziennie funkcjonowanie. Bez większości już nie możemy wyobrazić sobie mieszkania, dlatego należy w nie zaopatrzyć mieszkanie. Odkurzacz, czajnik, zmywarka – nie tylko będzie to miły gest dla wynajmującego, ale podniesie to rynkową wartość mieszkania. Akcesoria do mieszkania są niezbędne, ale nie przesadzajmy z ich ilością. Telewizor, pralka oczywiście, jednak kawiarka, czy suszarka nie są niezbędne. Jeżeli posiadamy w swoim garażu stare sprzęty możemy je wykorzystać. Pamiętajmy, że jeżeli nie zakupiłeś telewizora do mieszkania przeznaczonego na wynajem pamiętaj, że musisz przewidzieć na niego miejsce oraz stworzyć warunki niezbędne do jego podłączenia. Kolejna rzecz to fakt, że wynajmujący może chcieć wykorzystać swoje własne sprzęty, więc te które są w mieszkaniu musimy zabrać i gdzieś przechowywać, tak aby nie uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu.