Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2019 in Wnętrze |

Modne wnętrze, czy zawsze musi oznaczać drogie wnętrze?

Każdy chce móc się cieszyć modnym wnętrzem. Niegdyś modne oznaczało niefunkcjonalne. Inwestowanie w drogie dodatki na czasie, dla wielu wydaje się być nierozsądnym pomysłem, gdyż jak wszyscy wiemy – moda przemija i się zmienia. Wnętrze mieszkania można urządzić w sposób ponadczasowy. Wnętrze domu może być zarówno ciekawe, nowoczesne ale również modne.

 

Jak mieć modne wnętrze

 

Obecnie modne, nowoczesne wnętrza kojarzą się nam z prostotą i minimalizmem. Oprócz tego nowoczesne wnętrze mieszkania często nie jest czysto modernizację. Obecnie wykorzystuje się meble antyczne, wykorzystanie zabytkowych budynków czy mebli z recyklingu. Przełamywanie stereotypów pozwala na uzyskiwanie zaskakujących efektów, niewielkim kosztem. Całkowicie zmienia się postrzeganie wnętrza, jego wydźwięk. Nowoczesność jest obecnie jak sztuka. Zachęca do podejmowania nieoczywistych rozwiązań, które dają do myślenia i wzbudzają w nas emocje. Czasami lepiej jest wykorzystywać własne pomysły niż kopiować innych. Możemy skorzystać z pomocy dekoratorów i architektów. Zawsze, gdy nie jesteśmy pewni swojej wizji możemy przedstawić je bliskiej nam osobie, a ona z pewnością nam pomoże.

 

Modne, ale w naszym stylu.

 

Chcąc wpasować się w trendy często zapominamy o tym, że wnętrze powinno odzwierciedlać nas samych. Nie możemy zrobić czegoś wbrew sobie, wbrew temu co nam się podoba. To my będziemy mieszkać, spędzać czas w danym pomieszczeniu, dlatego powinniśmy je wykończyć w zgodzie z sobą samym. Jeżeli zrobimy salon dokładnie jak z magazynu okaże się, że jest bez życia i jest powtarzane. Nie bójmy się indywidualności, wprowadzajmy do znanych rozwiązań nasze autorskie pomysły, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru wnętrzu. To właśnie indywidualizm, jest tym co jest obecnie najbardziej cenione i modne. Wyrażajmy siebie dodatkami, unikalność i wyjątkowość będą docenione przez Twoich gości oraz przez Ciebie samego. Nie zapominajmy o funkcjonalności, to ona powinna stać na pierwszym miejscu, dopiero za nią niech idzie moda. Polepszajmy komfort naszego mieszkania nie tylko w sensie wizualnym, ale również użytkowym.

 

Miksuj, kombinuj, nie bój się.

 

Powrót do natury, recykling, beton, antyki to tylko kilka z inspiracji mogących ukierunkować nasze nowe, modne wnętrze. We wnętrzach dominuje naturalny kamień, surowe tynki, niemalowane drewno. Masz swój pomysł? Działaj! Być może w przyszłości okaże się, że to Twoje rozwiązanie i Twoja kreatywność staną się inspiracją dla innych.