Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 4, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Wykańczasz dom, a może remont? Nie wiesz jaką podłogę wybrać?

Wykańczasz dom, a może remont? Nie wiesz jaką podłogę wybrać?

Wykańczasz dom, a może remont? Nie wiesz jaką podłogę wybrać? Wykładzina, marmur, panele, deski – na rynku istnieje wiele dostępnych materiałów. Na jaki z nich się zdecydować?

 

Drewniana posadzka jest pożądana w każdym domu niezmiennie od lat. Kamień na podłodze jest luksusowy. Niewielu jest w stanie sobie na to pozwolić. Należy pamiętać, że sam zakup marmuru to tylko niewielka część kosztu. Do całkowitej kwoty należy doliczyć również cenę za położenie, która stanowi wartość równą z cena zakupu kamienia oraz ogrzewanie podłogowe. Wykładzina to efektowne rozwiązanie. Naturalnie miękka i ciepła, doskonała do domu, w którym są dzieci. Jednak materiał ulega dosyć szybko zabrudzeniu, a domowymi sposobami ciężko jest oczyścić. Dlatego najczęstszym sprawdzają się panele na podłodze.

 

Panele podłogowe – podstawowe informacje.

 

Panele najczęściej wykonane są płyt pokrytych dwoma lub trzema warstwami drewna. Różnią się od siebie gatunkiem drewna, z którego są wykonane. Panele nie są w całości wykonane z drewna, dlatego cena jest znacznie niższa niż desek. Produkuje się z materiałów drewnopodobnych takich jak płyty MDF lub HDF. Spód elementu zabezpieczony jest laminatem, co jest doskonała ochroną przed chłonięciem wilgoci z podłoża. Jeżeli wymarzyliśmy sobie panele w kuchni, czy łazience – nie ma problemu. Na rynku dostępne są panele laminowane przeznaczone specjalnie do montażu w pomieszczeniach narażonych na szczególne działanie wilgoci. Panele podłogowe warto zabezpieczyć warstwą żywicy, która nie tylko chroni przed wilgocią, ale również przez zarysowaniami.

 

A może tradycyjna deska?

 

Położenie klasycznej deski podłogowej na pewno doda nieco luksusu naszemu wnętrzu. Jednak obecnie panele są wykonane w taki sposób, że efekt wizualny jest praktycznie ten sam – panele na podłodze niewiele się różnią. Jednak różnica w cenie wynika z żywotności, jaką gwarantują nam deski. Podłogi wykonane z drewna podlegają praktycznie niekończącej się renowacji. Kiedy ulegną zniszczeniu, w prosty sposób możemy doprowadzić je do stanu pierwotnego. Dla odróżnienia panel, który ulegnie raz uszkodzeniu, wgnieceniu czy mocnemu zarysowaniu wymaga wymiany na zupełnie nowy. Prowadząc remont w domu nie stanowi to problemu, pod warunkiem, że wcześniej zaopatrzymy się w zapas dodatkowych paneli na wymianę. Deska to gwarancja nie tylko niezniszczalności, ale również ciepła. Materiał jest przyjemny w dotyku i długo magazynuje ciepło. Podłogi drewniane dobrze zabezpieczone są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.