Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2019 in Wnętrze |

Praktyczny poradnik zarówno dla Pań jak i Panów, czyli „Jak urządzić siłownię w domu”?

Praktyczny poradnik zarówno dla Pań jak i Panów, czyli „Jak urządzić siłownię w domu”?

Dbasz o swoje ciało? Sprawność fizyczna jest dla Ciebie niezwykle ważna? Masz dosyć tłumów na siłowni, kolejek do sprzętów? Godziny pracy uniemożliwiają Ci swobodne uczestnictwo w treningach? Nic strasznego! Przy odrobinie chęci i dobrym planie działania, jest to możliwe nawet na małej powierzchni.

 

Projekt domowej siłowni.

 

Mała, lecz użyteczna siłownia w domu jest odpowiedzią na potrzeby wielu osób, które cenią sobie ćwiczenia w domowym zaciszu. Siłownia w mieszkaniu to szansa, by móc robić trening o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego w jakich godzinach pracujemy oraz czy mamy dzieci w domu. Dobrze, by nasze miejsce do ćwiczeń miało 1, 5 metra przestrzeni w wybranym pomieszczeniu oraz odrobina miejsca w szafie na sprzęt sportowy. Możemy ją zlokalizować w salonie, czy sypialni. Ważne, aby przed rozpoczęciem treningu nie musieć przestawiać zbyt wielu mebli, gdyż szybko zniechęcimy się do ćwiczeń.

 

Co jest potrzebne?

 

Nie musimy inwestować w profesjonalny sprzęt rodem z prawdziwych siłowni. Na początek potrzebnych nam będzie zaledwie kilka akcesoriów. Zacznijmy od maty do ćwiczeń, która pozwoli nam na efektywne treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Rozkładany step z łatwością zmieści się nam w szafie, a będziemy mogli wykonywać ćwiczenia fitness. Nie musimy od razu kupować hantli z ciężarami. Na początku wystarczy zakupić taśmy do ćwiczeń, które pozwolą nam na uzyskanie tego samego efektu. Jeżeli mamy miejsce w domu możemy zainstalować drewniane drabinki.

 

Gotowe zestawy domowych siłowni.

 

Siłownia w mieszkaniu w podstawowej wersji to koszt kilkuset złotych. Dobra mata to koszt 20-50 zł, piłka gimnastyczna 20-40 zł, step ok. 150 zł. Jeżeli dysponujemy dodatkowymi wolnymi środkami możemy zaopatrzyć się w orbitrek lub bieżnie. Dobrej klasy sprzęt to koszt około 2000 zł. Na początku możemy przeszukać serwisy ogłoszeniowe i kupić używany sprzęt. Profesjonalne zestawy domowych siłowni zaczynają się od 3000 zł. Przyda się atlas, wyciąg bramowy, ławeczka, zestaw sztang z obciążeniem oraz wyposażenie wspomniane wcześniej. Jeżeli przeliczymy sobie ile wydajemy na karnety do klubów fitness i siłowni okazuje się, że stworzenie własnej, prywatnej siłowni nie jest takie drogie. Na karnety wydajemy od 800 do nawet 3000 zł rocznie. Siłownia domowa będzie służyła nam przez długie lata, a w razie co możemy ją sprzedać.