Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2020 in Inne zagadnienia |

Wesele na kredyt?

Wesele na kredyt?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kochającej się pary. To właśnie podczas tego wydarzenia – w obecności księdza czy urzędnika państwowego oraz najbliższych sobie osób – ślubują sobie oni dozgonną miłość i wierność. Zwykle wydarzeniu temu towarzyszą uroczystości weselne, czyli mniej lub bardziej wystawne przyjęcie. O czym warto pamiętać planując ten ważny dzień?

Wesele krok po kroku

Choć dla wielu osób wydaje się to nieprawdopodobne sporo par decyduje się na kredyty gotówkowe mające pomóc w sfinansowanie kosztów urządzenia przyjęcia weselnego. Zapominają one, że ślub i wesele, choć bardzo ważne, to dopiero początek – prawdziwe życie zaczyna się bowiem dopiero potem. Warto pomyśleć choćby o tym, że w pewnym momencie pojawiła się chęć, aby kupić własne mieszkanie i wyposażenie mieszkania i pieniądze wydane na przyjęcie spożytkować możnaby było choćby w tym celu. Można też pomyśleć o tym, że oszczędzając na wytawnym przyjęciu zyskamy szansę na dłuższy i atrakcyjniejszy wyjazd w podróż poślubną. Oczywiście z wesela nie trzeba całkowicie rezygnować – jest to świetna okazja do podzielenia się swoją radością z rodziną i przyjaciółmi. Są jednak rzeczy, które kosztują sporo a są zupełnie zbędne i po bardzo krótkim czasie wszyscy o nich zapominają. Zacznijmy jednak od początku. Od czego warto zacząć planując ślub i wesele? Z całą pewnością od… daty. Jest to niby oczywiste, jednak wbrew pozorom wymaga sporego zastanowienia. Pod uwagę wziąć trzeba sporo czynników. Ślub latem może wydawać Ci się idealnym terminem, jednak zbyt wysokie temperatury mogą mieć niekorzystny wpływ na wiele rzeczy i należy uwzględnić je na etapie planowania. Podobnych zależności jest wiele.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę zdanie najbliższych – w końcu zależy nam na tym, aby byli z nami tego ważnego dnia. Kiedy mamy już datę – najlepiej potwierdzoną w kościele tudzież urzędzie stanu cywilnego – możemy przejść do planowania całej imprezy. Zacznij od listy gości i na jej podstawie szukaj idealnej lokalizacji. Zastanów się, czy duże wesele jest tym, o czym marzysz. Wiele osób wolałoby spokojną uroczystość w gronie najbliższych, ulega jednak presji otoczenia i decyduje się na przyjęcie na kilkadziesiąt osób. Pamiętaj, że to wasz dzień i powinniście spędzić go po swojemu. Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać to to, żeby twoi goście nie byli głodni i dobrze się bawili. Największą uwagę zwróć więc na menu. Oczywiście rozrywkę najlepiej zapewni muzyka, to czy wybierzesz kilkuosobowy zespół czy dj i wodzirej w jednym powinno być twoją indywidualną decyzją. Data, lokalizacja, menu i oprawa muzyczna to zdecydowanie najważniejsze z elementów przyjęcia z punktu widzenia gości. Warto zadbać o uwiecznienie waszych pięknych wspomnień i zatrudnienie fotografa i kamerzysty. Najlepiej znajdź profesjonalnych i polecanych usługodawców, w końcu mają oni wykonać dla Ciebie pamiątkę na całe życie. Być może znajdziesz kogoś, kto swoje usługi zaoferuje bardzo tanio, na tym jednak nie warto przesadnie oszczędzać – aby nie żałować. Inne rzeczy takie jak fontanna z czekolady, fotobudka, pokazy taneczne itd – to zwykle zbędny wydatek.