Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2019 in Wnętrze |

Studia z pewnym zawodem.

Studia z pewnym zawodem. Architektura to doskonały wybór! Studiowanie architektury jest coraz bardziej popularne w Polsce. Sporo polskich uczelni oferuje studia na pokrewnych kierunkach. Architekt wnętrz to zawód dobrze płatny i potrzebny nie tylko na polskim, ale też zagranicznym rynku. Jak wybrać odpowiednie studia?

 

Projektowanie wnętrz.

 

W przeciwieństwie do zawodu architekta, projektant wnętrz nie jest zawodem regulowanym. Jest to zawód bardziej artystyczny, niż techniczny. W związku z tym jest to kierunek dostępny na wielu uczelniach, zarówno politechnik, uczelni artystycznych jak i uniwersytetów. Specyfika zawodu sprawia, że jest to nauka interdyscyplinarna. Potrzeba jest wiedza techniczna np. materiałoznawstwo, ale również niezbędne jest poczucie estetyki. Architektura współczesna wymaga znajomości najnowszych rozwiązań oraz trendów. Wymaga to nieustannego śledzenia nowinek w branży. Projektant musi być elastyczny oraz mieć łatwość komunikacji, by móc sprawnie przedstawiać swoje pomysły, w atrakcyjny dla odbiorcy sposób.

 

Jak się dostać na studia na kierunek architektura wnętrz?

 

Wiadomo, że każda uczelnia posiada nieco inne wymagania. Jednak większość uczelni w naszym kraju rozpoczyna rekrutację od oceny portfolio kandydata. Przysłowiowa „teczka” powinna zawierać od 10 do 20 pac plastycznych. Zazwyczaj po pozytywnej ocenie, następuje egzamin praktyczny, by zweryfikować faktyczne umiejętności kandydata. Egzamin to nie tylko sprawdzian z rysunku, czy rzeźby, ale również rozmowa z kandydatem. Rekrutacja jest inna dla każdej z uczelni, dlatego należy dokładnie sprawdzić wymagania, na interesującą nas uczelnię.

 

Architektura wnętrz – Warszawa.

 

Warszawa jest pełna ofert uczelni z kierunkiem architektura wnętrz. Można znaleźć oferty studiów pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. Występują też różne specjalizacje takie jak: architektura współczesna, projektowanie biur, projektowanie magazynów. Studiować można zarówno na uczelni publicznej, jak i prywatnej, w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Znaleźć można oferty szkół podyplomowych, gdzie z pewnością nauczymy się nowych rzeczy. Program studiów obejmuje zazwyczaj zagadnienie branżowe, fotografię, antropologię widzenia, historia sztuki, estetyka i teoria architektury. Studenci oprócz pracy dyplomowej będzie musiał wykonywać prace semestralne oraz roczne, które stanowić będą składową jego ocen i zaliczeń.