Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 19, 2022 in Wnętrze |

Aranżacja stołu w salonie – Pomysły na eleganckie i wyjątkowe kompozycje

Aranżacja stołu w salonie – Pomysły na eleganckie i wyjątkowe kompozycje

ARANŻACJA STOŁU W SALONIE – POMYSŁY NA ELEGANCKIE I WYJĄTKOWE KOMPOZYCJE

Planując ważne przyjęcie w swoim domu, warto zadbać o odpowiednią aranżację stołu, aby stworzyć wyjątkową i elegancką atmosferę. Oto kilka pomysłów na kompozycje stołu, którymi zaskoczysz swoich gości.

OGRANICZONA KOLORYSTYKA:
Wprowadzając na stół stonowane kolory takie jak biel, szarość czy beż, można stworzyć elegancką i spokojną atmosferę. Subtelna dekoracja z kwiatów i światełek w ciepłych kolorach nadają uroku i oryginalności.

STYLOWE DODATKI:
Dobrze dobrany zastaw, serwetniki i sztućce są równie ważne co właściwa aranżacja stołu. Kamienne talerze, srebrne sztućce lub kryształowe kieliszki udekorowane kwiatami lub zieloną gałązką sprawią, że stołowa kompozycja nabierze wyjątkowego charakteru.

PROSTOTA TO KLUCZ:
Nie zawsze trzeba sięgać po wiele dekoracji, by stworzyć dobrze skomponowany stół. Ograniczenie ilości dekoracji na korzyść prostoty i minimalizmu może okazać się równie efektowne. W takiej sytuacji warto postawić na minimalistyczne oświetlenie i delikatne dekoracje, które chowają się w tle.

ROŚLINNE INSPIRACJE:
Naturalne inspiracje potrafią wprowadzić ciepło do przestrzeni. Najlepiej jednak postawić na rośliny o trwałych liściach takie jak eukaliptus czy ciemiernik w kompozycji z ciepłymi dodatkami.

INSPIRACJA PRZYRODNICZA:
Stworzenie kompozycji nawiązującej do piękna natury jest jednym z najmodniejszych pomysłów na dekorację. Wpisując w tło dekoracji naturalne elementy, takie jak drewno, gałęzie, kwiaty, a nawet piasek, można sprawić, że przyjęcie nabierze wyjątkowego uroku.

Podsumowując, aranżacja stołu to ważny element każdego przyjęcia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę zarówno na ozdoby, jak i detale takie jak dobrze dobrany zastaw. Nie boimy się eksperymentować z kompozycjami, ponieważ odważne pomysły znakomicie sprawdzą się w przypadku osób ceniących oryginalne rozwiązania.