Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 29, 2020 in Nieruchomości i budowa |

Czym są domy kanadyjskie?

Wiele ludzi interesuje dziś nowoczesne budownictwo, do którego wliczają się domy pasywne, domy energooszczędne i domy ze szkieletem, które stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Czy wiesz na czym polegają kanadyjki i dlaczego ludzie chwalą sobie ten rodzaj budowli? Poznaj szczegóły i zobacz jak tworzy się te ciekawe domy oraz czym charakteryzują się na tle klasycznym domów murowanych.

Domy szkieletowe

Jak sama nazwa wskazuje domy ze szkieletem posiadają podstawę o którą oparta jest cała konstrukcja. W tym przypadku szkieletem są deski ułożone w odpowiedniej strukturze, zapewniającą bezpieczną podporę dla innych elementów budowlanych. W przeciwieństwie do klasycznych rodzajów zabudowy, domy kanadyjskie buduje się z drewna, które wbrew pozorom daje wiele ciepła i jest trwałe. Całą konstrukcje dodatkowo ociepla wełna mineralna będąca jedną z warstw domu. Budynki w stylu skandynawskich są warte uwagi za sprawą łatwego projektu, niskiego kosztu budowy i utrzymania, zastosowaniu środków ekologicznych, a także możliwości szybkiego wzniesienia takiego domu. Szacuje się, że dom skandynawski można postawić w zaledwie kwartał, co jest wartością znacznie niższą niż wśród ceglanych konkurentów. Układ desek w układzie osiowym to wartość od czterdziestu do sześćdziesięciu centymetrów. Poza tym, można powiedzieć, że budynek tego rodzaju jest zdrowy, ponieważ naturalne produkty są korzystne dla funkcjonowania człowieka.

 

W budowie używa się takich materiałów jak wspomniane wełna mineralna i drewno oraz płyty karton – gipsowe, płyty OSB 3 lub MFP, wełna fasadowa i tynk mineralny. Co istotne domy skandynawskie o budowie szkieletowej to nie domki letniskowe, a w pełni mieszkalne budynki, które są wytrzymałe i potrafią przetrwać nawet najbardziej wymagające warunki atmosferyczne. Warto w nich mieszkać, ponieważ koszt metra kwadratowego jest tutaj niższy o kilkaset złotych w porównaniu do standardowego domu, jaki znamy. Również rachunki za media będą w tym wypadku tańsze przez zachowaniu wysokich walorów cieplnych i wysokiego standardu użytkowania. Domy z drewnianym szkieletem to rozwiązanie rodem z Kanady, gdzie przecież pogoda nie rozpieszcza, a zimy są zdecydowanie bardziej dotkliwe niż w Polsce. To oznacza, że popularne „kanadyjki” to rozwiązanie nad którym warto się pochylić, jeśli jesteś w posiadaniu działki budowlanej. Każdy z nas lubi przecież oszczędności, a jeżeli nie wiążą się one ze stratą jakości i są powiązane z ekologią, tym bardziej warto brać je pod uwagę w planach na budowę nowego lokum.

Więcej o domach szkieletowych znaleźć można tu: https://concepteiendom.pl