Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2021 in Nieruchomości i budowa |

Budowa domu

Budowa domu

Budując dom na początku stawiane są same ściany, później wylewa się stropy, kładzie dach i wykonuje wszystkie instalacje.

Budowa domu – informacje

Dopiero po tym wszystkim przychodzi pora na wykończenie wnętrz, położenie tynków, wylanie podłóg i pomalowanie przygotowanych ścian. Jednym z ważniejszych etapów prac wykończeniowych, mających duży wpływ na wygląd pomieszczeń w domu, jest położenie gładkich i przede wszystkich prostych tynków. Tynki wykorzystuje się w budownictwie od tysiącleci. Ich głównym zadaniem jest wyrównanie powierzchni ścian, a także ich zabezpieczenie przed wpływami atmosferycznymi, mechanicznymi i wpływem wilgoci. Wewnątrz pomieszczeń tynk ma również za zadanie wygładzenie powierzchni ścian i przystosowanie ich pod powłoki malarskie. Doświadczeni fachowcy potrafią tak położyć tynki, że na ścianie nie będzie widać ani jednego wybrzuszenia czy wgłębienia, ale dużo zależeć będzie od wybrania odpowiedniego rodzaju tynku.

Obecnie tynki można wykonywać z różnych materiałów. Ich wybór jest przede wszystkim uzależniony od rodzaju pomieszczenia, w którym będą używane, preferencji ekipy remontowej a także kosztów, jakie chce się ponieść na wykończenie ścian. Najtańsze są tynki mineralne, które jako pierwsze zaczęły być stosowane na szeroką skalę. Ich najważniejszym składnikiem jest cement, oprócz tego stosuje się w nich naturalne składniki. Bardzo dużą zaletą tego tynku jest przepuszczalność pary wodnej, dzięki czemu nadaje się dobrze do pomieszczeń wymagających oddychania ścian. Podobne właściwości mają tynki wapienne, ich składnikami są piasek, woda i wapno wymieszane w odpowiednich proporcjach. Ze względu na duży zakres zastosowań i niską cenę są one obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów tynków. Jeśli ktoś będzie chciał mieć ściany o dużej gładkości, to wymienione wyżej tynki mogą mu nie wystarczyć, w takich przypadkach znacznie lepiej będą się nadawać tynki akrylowe albo gipsowe.