Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Nie chcesz mieszkać w mieszkaniu w centrum miasta?

Nie chcesz mieszkać w mieszkaniu w centrum miasta?

Nie chcesz mieszkać w mieszkaniu w centrum miasta? Gotowe domy na sprzedaż nie są dla Ciebie? Nie posiadasz wystarczająco dużo oszczędności? Istnieje na to rozwiązanie!

Podjąłeś już decyzje o budowie wymarzonego domu. Dom jest to duże wyzwanie finansowe dla budżetu domowego. Niewielu z nas posiada obecnie na tyle dużo oszczędności, by móc samodzielnie sfinansować tak dużą inwestycję. Jednak obecnie brak środków nie jest dużą przeszkodą i da się go przeskoczyć. Możemy wybudować przysłowiowe cztery kąty, wspierając się kredytem lub pożyczką. Co wybrać?

 

Kredyt hipoteczny, a kredyt na budowę domu.

 

Kredyt hipoteczny i kredyt na budowę domu to zupełnie inne pojęcia, błędnie stosowane zamiennie. Kredyt na dom jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród Polaków. W celu otrzymania takiej formy finansowania należy spełniać jeden podstawowy warunek – należy posiadać działkę budowlaną. Działka budowlana jest warunkiem koniecznym, by bank zgodził się na finansowanie naszej budowy. Ciekawym rozwiązaniem, polepszającym sytuację jest fakt, że posiadana przez nas działka może być potraktowana przez bank jako wkład własny.

 

Kredyt na budowę domu.

 

Budowa domu z kredytem wymaga zgromadzenia nie tylko całej dokumentacji, ale również pokładów spokoju i cierpliwości. Ten rodzaj finansowania jest inaczej nazywany kredytem budowlano-hipotecznym, gdyż łączy w sobie te dwa różne sposoby kredytowania. Bank nie przekazuje nam od razu całej kwoty niezbędnej do sfinansowania budowy, ale kolejno przekazuje nam transze po zakończeniu każdego z etapów. Budowa domu nadzorowana jest przez inspektora bankowego, który ocenia postępy budowy i pilnuje terminów. W skrajnych przypadkach, nieterminowego kończenia prac, wykorzystywania pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem, bank może dopuścić się zerwania umowy kredytowej.

 

Kredyt hipoteczny.

 

Kredyt hipoteczny jest najmniej skomplikowanym oraz najszybszym rozwiązaniem. Nie potrzebujemy posiadać swojej działki w chwili składania wniosku. Dodatkowo od razu otrzymujemy całą kwotę niezbędną do wybudowania wymarzonego domu i możemy bardziej elastycznie dysponować swoimi środkami. Nie gonią nas też terminy, dlatego do wszystkiego możemy podchodzić znacznie spokojniej. Finansowanie zazwyczaj otrzymujemy w 3-4 tygodnie od złożenia wniosku. Poprzez hipotekę bank uzyskuje solidną gwarancję naszej wypłacalności, dlatego też kredyt ten jest znacznie korzystniejszy finansowo od kredytu na budowę domu. Hipoteka ustanawiana jest na podstawie prawa własności konkretnej nieruchomości lub prawie użytkowania wieczystego.