Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Nowoczesny dom

Ludzie coraz bardziej interesują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Korzystają z nich w swoich domach, w miejscach pracy, w życiu codziennym. Każdy chce by jego dom był jak najbardziej nowoczesny, dostosowany do współczesnych standardów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi interesuje się ekologicznymi rozwiązaniami dla domów, które można zastosować w każdym budynku mieszkalnym i nie tylko. Takich rozwiązań ekologicznych, jest coraz więcej, dzięki nim nie tylko podnosi się komfort życia ale także dba się o środowisko naturalne.

Panele fotowoltaiczne

Jednym z popularniejszych rozwiązań ekologicznych, jest fotowoltaika. Ta instalacja jest bardzo prosta w obsłudze i bardzo efektowna. Opiera się o działanie paneli fotowoltaicznych, które montuje się na dachu budynku mieszkalnego, garażu a nawet bezpośrednio na ziemi. Zadaniem paneli fotowoltaicznych, jest pozyskiwanie energii słonecznej i przerabianie jej na prąd. Dzięki panelom fotowoltaicznym, można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, bo można w ten sposób produkować swój własny prąd elektryczny. Ilość paneli fotowoltaicznych, potrzebnych do wyprodukowania prądu na określoną powierzchnię użytkową, ustala się indywidualnie. Czym większy dom, tym będzie potrzebna większa ilość paneli fotowoltaicznych.

Dotacje od miasta

Koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej, oscyluje pomiędzy 20000zł a 30000zł ale jak już wyżej wspomniano, wszystko zależy od wielkości domu, jego powierzchni użytkowej i ilości potrzebnych paneli fotowoltaicznych. Mimo, że koszt ten wydaje się dosyć wysoki, to jednak jest to inwestycja długoterminowa, która bardzo szybko się zwróci, bo po krótkim czasie nie będzie trzeba płacić rachunków za prąd. Ponadto to miasta wychodzą na przeciw potrzebom swoich mieszkańców, dbają o ochronę środowiska naturalnego, dlatego też oferują dotację pieniężną na wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Można więc instalacje pv wykonać całkiem tanio, jeśli dostanie się na ten cel pieniądze od miasta. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, dostarczyć odpowiednie dokumenty wymagane przez urząd i poczekać na wypłatę pieniędzy.

Instalacje fotowoltaiczne, są bardzo korzystne dla każdego domu i jego mieszkańców. Przede wszystkim gwarantują obniżenie kosztów utrzymania, co w przypadku dużych domów i licznych rodzin ma ogromne znaczenie. Ponadto posiadając instalację fotowoltaiczną ma się pewność, że dba się o środowisko naturalne, o czystość powietrza i lepsze warunki do życia.