Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 26, 2022 in Inne zagadnienia |

Jakie zabiegi oferuje auto detailing?

Do niedawna auto detailing kojarzony był raczej z usługą dla posiadaczy najdroższych samochodów. Obecnie jest to usługa bardziej przystępna, co jest wynikiem coraz większej konkurencji między producentami oraz większą liczbą środków czystości dobrej jakości.

Czym jest car detailing?

Car detailing to usługa, która umyje auto dokładniej niż robi to myjnia bezdotykowa czy szczotkowa. Tajemnicą profesjonalnej usługi są na pewno specjalne kosmetyki, ale także ręczne wykonanie wszystkich zabiegów. Z tego powodu cena takiego zabiegu jest wyższa niż zwykłego mycia.

W jakim celu warto wykonać car detailing?

Wszystkie zabiegi wykonywane w ramach tej usługi mają na celu ochronę auta przed drobnymi odpryskami i uszkodzeniami, które zostały dokonane przez piasek, kamyki lub deszcz. Dodatkowo usługa ta sprawia, że spływanie wody z samochodu jest ułatwione(co zapobiega powstaniu nieestetycznych zacieków). Dzięki zabiegom auto detailing’u karoseria na dłużej zachowuje lśniący wygląd i wyrazisty kolor.

W ramach tej usługi proponowane są takie zabiegi jak:

  • mycie auta(także wewnątrz),
  • pranie tapicerki,
  • pielęgnacja wnętrza,
  • renowacja lamp,
  • korekta lakieru,
  • woskowanie lakieru,
  • nakładanie powłoki ceramicznej lub bezbarwnej folii,
  • nakładanie powłoki hydrofobowej na szyby.

Jakie korzyści przynosi usługa auto detailing’u?

W ramach tej usługi wykonywane jest ręczne mycie karoserii, dzięki czemu jesteśmy pewni, że samochód został wyczyszczony w najlepszy i najdokładniejszy sposób usuwania wszelkich zabrudzeń, metodą, która jest całkowicie bezpieczna dla lakieru. Usługa ta jest dostępna  bez względu na porę roku(gdyż pojazd jest osuszany i nie pojawiają się żadne zacieki). Usługa taka to oszczędność czasu, gdyż pojazd powinien być przynajmniej raz w miesiącu dokładnie umyty, aby odpowiednio zadbać o lakier. Auto jest dokładnie odkurzane i oczyszczane, nawet w trudno dostępnych miejscach(np. otwory wentylacyjne, przyciski). W ramach usługi czyszczone jest też wnętrze samochodu, a nawet jest wykonywane odtłuszczanie i nabłyszczanie deski rozdzielczej czy innych elementów plastikowych. Usługa ta może też polegać na renowacji skóry, impregnacji oczyszczonych powierzchni czy ozonowaniu wnętrza. Z kolei z zewnątrz auto może zostać zabezpieczone powłokami ochronnymi.

Auto detailing na pewno sprawia, że eksploatacja samochodu jest przyjemna i komfortowa dla wszystkich pasażerów. Usługa ta umożliwia pozbycie się zabrudzeń i drobnych uszkodzeń, a samochód wygląda tak, jakby wyjechał dopiero co z salonu. Jednocześnie po tych zabiegach samochód jest mniej podatny na nowe zabrudzenia czy zniszczenia.